IBU MSJ 2019

Majstrovstvá Sveta Juniorov a Mládeže v Biatlone (Osrblie, SVK)
25.1.-3.2.2019


Vážení športoví nadšenci, predovšetkým vy milí športovci.
Som mimoriadne potešený tým, že mám možnosť predstaviť vás ako reprezentantov novej generácie biatlonu, ktorých výkony budeme mať pred očami po dobu dlhšiu ako týždeň na tratiach a na strelnici Národného Biatlonového Centra Osrblie. Rád by som pripomenul, že v Osrblí sa konali Majstrovstvá sveta v roku 1997, a že tu vôbec po prvý krát v rámci majstrovstiev boli medzi súťaže zaradené stíhacie preteky, takže táto dedinka v strede Slovenska, známa predovšetkým cez biatlon, má svoje miesto na mape svetového biatlonu už dávnejšie.

Pripomínam mená vtedajších šampiónov z Osrblia:
Ricco Gross (GER), Wilfried Pallhuber (ITA), Viktor Majgurov (RUS), Magdalena Forsberg (SWE), Olga Romasko (RUS) and Uschi Disl (GER).
Zaujímavé sú aj mená juniorských majstrov sveta z roku 1994 majstrovstiev Brezno-Osrblie:
Raphael Poiree (FRA), Martina Zellner (GER) and Olga Melnik (RUS).

Národné Biatlonové Centrum Osrblie, kde sa dlhé roky konávaali preteky Svetového Pohára – posledne v roku 2005 – prešlo v posledných rokoch modernizáciou, ktorá trvala dlhšie ako sme si pôvodne predstavovali. Práve kandidatúra na Majstrovstvá sveta juniorov a kadetov 2019 nás naplnila novou túžbou po modernejšom areáli. Slovenským prísľubom je, že tieto majstrovstvá sveta prebehnú v Osrblí s novým komfortom. Novou multifunkčnou budovou sme splnili naše prísľuby, ktoré som dal v rámci kandidatúry Osrblia. Milí biatlonisti, členovia športových delegácií, veríme, že pripravíme v Osrblí také podujatie, na ktoré si po dlhú dobu tak ako na vaše športové výsledky, zachováte pekné spomienky.

Ivor LEHOŤAN
Prezident Výkonného výboru Majstrovstiev sveta juniorov a kadetov v biatlone 2019 Osrblie