Septembrové zasadnutie organizačného výboru

OSRBLIE (SZB) – Ďalšie zasadnutie výkonného organizačného výboru (VOV) Biatlon Osrblie sa v pondelok 24. septembra 2018 zaoberalo tradičnými témami súvisiacimi s prípravou majstrovstiev sveta juniorov a mládeže v Osrblí (26. januára – 3. februára 2019).

Členovia VOV si najprv prehliadli práce, ktoré vykonali zamestnanci Slovenského zväzu biatlonu (SZB) počas letných mesiacov v Národnom biatlonovom centre (NBC) v Osrblí. Vymenili drevené zábradlia na valoch strelnice, na ktoré upínajú reklamné banery, postupne vyťahujú vysoké stĺpy na vlajkoslávu, pretože v Železiarňach Podbrezová už pripravujú takzvanú malú vlajkoslávu na strechu strelnice, spevňovali most, kde sa zbiehajú dve bežecké trate v Osrblí, kosili trate, pripravovali nové stojany a vymaľovali zábradlie na celej dĺžke príjazdu do cieľa.

Organizačný výbor potom zasadol na diskusiu o stave prípravy podujatia. Hovoril o slávnostnom ceremoniáli na Námestí Milana Rastislava Štefánika v Brezne (26. januára) s plánovanou laserovou šou, o biatlonovej výstave v breznianskej synagóge počas januára, o medailových ceremoniáloch po súťažiach v NBC Osrblie.

VOV Biatlon Osrblie preberal nasledujúce úlohy jednotlivých komisií, od dopravnej až po ubytovaciu.
Hovoril o druhej inšpekcii športového riaditeľa Arneho Eidama v Osrblí (11. - 12. októbra 2018).

V spolupráci s Rozvojovou agentúrou Banskobystrického samosprávneho kraja pripravujeme koncept propagácie podujatia v nasledujúcich mesiacoch a program v diváckom stane, ktorý bude stáť počas MS juniorov a mládeže na mieste odstráneného niekdajšieho starého hangára. Chystá sa v ňom Fun zóna.

Pretože tak, ako sa snaží VOV vytvoriť čo najlepšie športové podmienky pre biatlonistov z takmer 40 krajín, tak sa bude snažiť aj o spríjemnenie pobytu pre divákov na súťažiach.

„Členovia výkonného organizačného výboru vedia otvorene, ako v rodine, debatovať počas zasadnutí o všetkých otázkach súvisiacich s prípravou významného podujatia. Postupne sa dostávame k jednotlivým detailom organizácie. Zabehané postupy z minulých rokov chceme oživiť novými, modernými prvkami, ktoré napríklad videla delegácia organizačného výboru Biatlon Osrblie počas augustových majstrovstiev sveta v letnom biatlone v Novom Meste na Morave. Na facebookovom profile Národného biatlonového centra Osrblie sme umiestnili aj krátku prezentáciu majstrovstiev sveta juniorov a mládeže pre delegátov kongresu Medzinárodnej biatlonovej únie z 51 krajín, ktorý sa konal na začiatku septembra v Chorvátsku. V organizačnom výbore začíname po letných prázdninách znova cítiť, že veľké podujatie sa blíži a my sa naň chceme starostlivo pripraviť,“ povedal na margo septembrového rokovania prezident VOV Biatlon Osrblie a člen exekutívy Medzinárodnej biatlonovej únie Ivor Lehoťan.

Ďalšie zasadnutie sa uskutoční 29. októbra, znova v Osrblí.

FOTO: MILAN BAGAČKA, TOMÁŠ FUSKO