Druhé zasadnutie Organizačného výboru MS juniorov a mládeže

Vo štvrtok 29. júna 2018 mal v Multifunkčnej budove Národného biatlonového centra (NBC) v Osrblí svoje druhé zasadnutie Organizačný výbor (OV) Majstrovstiev sveta juniorov a mládeže v biatlone Osrblie 2019.

Zúčastnení členovia rozobrali úlohy, ktoré je potrebné vyriešiť do štartu šampionátu. Jedným z najdôležitejších faktorov je ubytovanie účastníkov. Členovia OV sa zhodli, že využijú nastavený model z predošlých MSJ v Osrblí 2017 a IBU pohára 2018. V najbližších dňoch sa vyhotoví základná koncepcia ubytovania a určí sa, ktoré hotely poskytnú strechu nad hlavou pre vyše 600 účastníkov MSJ 2019.

12. júna sa uskutočnila v Banskej Bystrici úvodná tlačová konferencia k MSJ, kde OV predstavil nové logo MSJ 2019.

Prezident výkonného organizačného výboru Biatlon Osrblie Ivor Lehoťan vidí najväčší potenciál v propagácia podujatia v tejto fáze v regionálnych masmédiách.

OV má naplánované rokovania s RTVS ohľadom výroby medzinárodného televízneho signálu z Osrblia 2019.

Rozpočet podujatia bol navýšený o päť tisíc eur, ktoré použijú na nový dizajn biatlonového štadióna s oficiálnym brandingom a logom MSJ počas svetového šampionátu.

15. júla 2018 sa uskutoční dôležitá inšpekcia z Medzinárodnej biatlonovej únie (IBU), počas ktorej OV a športový riaditeľ IBU pre MSJ Arne Eidam preberú všetky otázky súvisiace s organizáciou podujatia. Eidam vyskúša aj adeptov na nových slovenských rozhodcov pre medzinárodné súťaže.

Michal Baka, riaditeľ pretekov, začne pripravovať propozície k MSJ 2019. Sekretariát Slovenského zväzu biatlonu (SZB) požiadal o skontrolovanie strelnice v Osrblí nemeckú firmu HoRa. Prezident a viceprezidenti OV MSJ 2019 skončujú marketingovú ponuku pre sponzorov.

OV zároveň prebral technické požiadavky na skrášlenie areálu v Osrblí predložené pánom Benjamínom Leitnerom, ktoré sa tiež budú postupne plniť. Dôležitou témou bolo hlavne zakúpenie nových vlajok na vlajkoslávu. Taktiež je potrebné namontovať nové stožiare na vlajky. Na MSJ bude pripravená tribúna pre tisíc divákov, pričom pre návštevníkov plánuje OV zabezpečiť veľkoplošný stan, v ktorom sa bude dať skryť pred zlým počasím a vytvorená v ňom bude aj malá „fanzóna.“

Otvárací ceremoniál sa uskutoční na námestí v Brezne 26. januára 2019. Okrem vlajkoslávy a nástupu športovcov sa členovia OV zhodli, že je potrebné ceremoniál oživiť a spestriť, aby prilákal viac divákov (napr. laserová šou).

Je potrebné zabezpečiť dopravu pre športovcov, kvalitný internet pre novinárov do press centra. Pozitívom je, že cesta cez Hronec a Osrblie je na viacerých úsekoch s novým asfaltovým kobercom.

Na prelome septembra a októbra vyjdú informácie o možnosti pomáhať na podujatí ako dobrovoľník, na september sa chystá aj brigáda v Osrblí.

Najbližšie zasadnutie OV sa uskutoční v pondelok 24. septembra 2018: „Verím, že v septembri budeme v pozitívnom duchu referovať o tom, čo sa nám podarilo v lete,“ povedal prezident výkonného OV Biatlon Osrblie Ivor Lehoťan.