Slovensko verí Sklenárikovi, Gašperčík určovať ciele nechce

Na Majstrovstvách sveta juniorov a mládeže v biatlone Osrblie 2019, ktoré sa uskutočnia od 26. januára 2019 do 3. februára 2019, budeme mať svoje želiezka v ohni aj my.

Tým najhorúcejším je Tomáš Sklenárik, ktorý sa stal najúspešnejším mládežníkom Slovenska v sezóne 2017/18, počas novej si odkrúti premiéru medzi juniormi, kam sa posunul z kategórie kadetov. Trénerom bude Milan Gašperčík: „Medzi juniormi to bude určite ťažšie, ako doteraz. Príprava však už teraz je a bude určite veľmi dobrá,“ povedal mladý reprezentant.

„Všetci spoločne sa budeme snažiť náš juniorský tím pripraviť čo najlepšie tak, aby na domácej pôde dokázal uspieť. Očakávania sú hlavne od Tomáša Sklenárika. Veríme, že ukáže svoje kvality aj v Osrblí,“ dúfa prezident SZB Tomáš Fusko.

Samotný tréner Milan Gašperčík je za príležitosť veľmi rád. Verí v úspešný priebeh MSJ: „Chcem sa poďakovať zväzu za dôveru a ponúknutú možnosť. Budem hlavne koordinátorom mládeže, pretože po väčšinu roka sa títo mladí športovci budú pripravovať vo svojich kluboch. Taktiež budem zabezpečovať výjazdy, sústredia a pre biatlonistov celú prípravu na MSJ, kde dúfam, že uspejeme,“ tvrdí.

Ciele na MSJ určovať veľmi nechcel: „Tomáš skončil ako najlepší mládežník v minulej sezóne, kedy súťažil v kategórii kadetov, trikrát do desiateho miesta. Mali sme niečo obdobné aj u Šimona Bartka, no tomu sa po posune k juniorom podarilo skončiť najlepšie dvanásty. Ťažko preto povedať nejaké umiestenia, ktoré chceme na MSJ v Osrblí dosiahnuť. Uvidíme, ako sa podarí príprava a ako budú na tom chalani zo zdravotnej stránky,“ dodal Gašperčík.

Matej Kubove